De Lavanspaarse servicewagen had hij wel al ooit zien rijden, maar verder kende collega Roy Lavans nog niet toen hij onlangs hier begon. Afkomstig uit de reiswereld sprong hij letterlijk in het diepe van een andere branche, de wasserijbranche. “Ik voelde me meteen thuis bij Lavans. Het persoonlijke, het wij-gevoel dat overheerst: daar word ik blij van!”
Om nieuwe collega's goed te laten landen, start iedereen bij Lavans met een introductiestage. Ook Roy. Tijdens deze periode maakte hij kennis met verschillende afdelingen, processen en collega's. Van een dag meerijden met servicemedewerker John tot meekijken op de afdeling bont en helpen in het magazijn. Zo ontdekte hij stap voor stap wat er allemaal komt kijken bij de dienstverlening van Lavans.
"Wat mij opvalt, is dat iedereen de tijd neemt om je iets uit te leggen. Ook als het druk is. Je merkt dat collega's elkaar graag helpen. Dat maakt het leren een stuk makkelijker en leuker."
Ruimte om te groeien
Tijdens zijn introductiestage en zijn inwerktijd wordt Roy begeleid door verschillende collega’s. Zij helpen hem wegwijs te worden binnen de organisatie en zorgen ervoor dat hij in zijn eigen tempo kan groeien in zijn nieuwe functie. "Dat werkt heel prettig. Je staat er nooit alleen voor." Daarnaast ervaart Roy dat hij vanuit Lavans alle ruimte krijgt om te leren. "Je hoeft niet meteen alles te weten. Er is tijd om mee te kijken, vragen te stellen en de organisatie echt te leren kennen. Dat geeft rust en vertrouwen."
Samen maken we het verschil
Juist de combinatie van mensgerichtheid, afwisseling en samenwerking spreekt hem aan. "Ik vind het mooi dat je tijdens de introductiestage niet alleen leert hoe processen werken, maar ook meteen gezichten leert kennen. Daardoor weet je wie er op een afdeling werkt en begrijp je beter hoe alles samenkomt voor de klant."
Zijn advies voor nieuwe collega's die twijfelen over een overstap naar een andere branche? "Gewoon doen. Ik had vooraf ook geen ervaring in deze wereld. Als je nieuwsgierig bent en openstaat om te leren, krijg je bij Lavans alle kansen. Neem vooral de tijd om alles in je op te nemen. Die ruimte krijg je hier ook."
Net als Roy werken bij Lavans?
Dat kan! Neem contact op met Fiek!Andere collega's
"De keuze om bij Lavans te werken, moest echt van mijzelf komen."
“Ga ervoor als je iets graag wilt. Alleen zo ontdek je of iets bij je past.”
"De woensdag is mijn oplaaddag."