Een wereld van verschil bij aardappelspecialist Agristo
Agristo in Tilburg – producent van aardappelproducten onder private label, voor supermarkten overal ter wereld – stapte in 2024 over naar een systeem met KUA’s en KIA’s. Sindsdien is het beheer van bedrijfskleding drastisch eenvoudiger geworden.
“In plaats van dagelijks brandjes blussen, is het nu een kwestie van één keer goed inregelen”, vertelt Roxanne van der Kuijp, office assistant Technische Dienst bij Agristo. “Voorheen moesten we een hele reeks handelingen uitvoeren om een nieuwe medewerker in bedrijfskleding te steken. Dat kostte veel tijd en energie, ook na de opstart. Nu bepaalt HR bij indiensttreding de kledingmaat met behulp van een app. Via AFAS wordt de medewerker aangemeld en vanaf dat moment kan kleding uit de automaat worden gehaald.”
Voorheen was bedrijfskleding een terugkerend punt van ergernis bij medewerkers van Agristo. In elk tevredenheidsonderzoek kwam het naar voren. “In onze productie is bedrijfskleding verplicht. De collega’s die er werken, dragen het acht uur per dag. Daarom vinden we het heel belangrijk dat de kleding comfortabel zit en alles er omheen goed georganiseerd is.”
Schone werkkleding is nu altijd voor iedereen beschikbaar bij Agristo. En minsten zo belangrijk: het wisselgedrag van medewerkers is inzichtelijk én HR heeft er aanzienlijk minder werk mee. Roxanne: “We hebben ons kledingbeheer nu professioneel geregeld. Frustraties zijn verleden tijd. Ook klanten zien dat. Bij een rondleiding door de productie krijgen we vaak complimenten over hoe strak het georganiseerd is.”